Haber

Denizleri kirletenleri caydıracak kanun teklifi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin İzmit Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşu ve Esnaf Masası Koordinatörü Eray Bodur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, körfezi kirleten gemilere verilen cezayla övünen bir anlayış olduğuna değindi. Bodur, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kaç TL para cezası verilirse ne olur? Denizlerimiz çok kirli ve o atıklar yıllardır sularımızı kirli bırakıyor. Deniz nüfusu yok olurken ceza tedbiri ne kadar caydırıcı?

“CENAZAYI ÖVÜCÜ BİR ANLAYIŞ VAR”

Yabancı gemiler bu atıkları Avrupa ülkelerine bu şekilde ve körfez gibi bir denizde bırakabilir mi? Avrupa ülkelerinin liman kentlerinde böyle çöp bırakan gemiler görmedim, ceza kesen belediyeler de görmedim. Ama cezayla övünen bir anlayışımız var.

“DENİZLERİMİZİ KİRLETMEK İÇİN YETİŞTİRİLEMEZLER”

Cezaların bir gelir kaynağına dönüştüğünden pek şüphem yok. Ne yazık ki denizlerimizin kirlenmesini engelleyemeyen, sadece parayla çöp atanları meşrulaştıran bir anlayış var. Acilen düzenleme yapılmalı çöp atanın ruhsat iptalinden ticaret yasağından hapis cezasına kadar tüm caydırıcı yasalar acilen getirilmeli.! Aksi halde geleceğimiz yüzlerce yıl tehlikede.”

sefaatliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu