Haber

Eskişehir’de Dolandırıcılık Operasyonu: 28 Şüpheli Yakalandı

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dolandırıcılık yapan 28 zanlı hakkında Eskişehir merkezli Bursa ve Antalya’da başlatılan operasyonlarda 2 tabanca, 3 şarjör, 26 fişek, çok sayıda dijital malzeme ve araç satış sözleşmesi ele geçirildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Eskişehir merkezli Bursa ve Antalya illerini kapsayan planlı operasyonda 13 Haziran 2023 tarihinde yapılan aramalar sonucunda, kuruluş çalışmaları kapsamında yürütülen çalışmalarda dolandırıcılık olaylarına karıştığı tespit edilen 28 şüpheli hakkında suç işlemek amacıyla ve dolandırıcılık suçları kapsamında örgüt; 2 tabanca, 3 şarjör, 26 fişek, çok sayıda dijital teçhizat ve araç satış sözleşmesi ele geçirildi.

Şüphelilerin müşteri sıfatıyla araç sahipleriyle görüştüğü ve özellikle araç satışı için saat 16.00’dan sonra noter satışı için bilgisayar ortamında hazırlanan sahte havale fişini müşterilere göstererek randevu aldığı için paranın ödendiği öğrenildi. 16:00’dan sonra. Gününde hesabına aktarılacağına ikna ettikten sonra araçların noter satışını yaparak dolandırıcılık yaptıkları ekipler tarafından tespit edildi. Şüphelilerin noter satışından satın aldığı araçların ilk fırsatta aynı gün veya birkaç kez el değiştirdiği gruplar tarafından belirlenirken, müştekilerin araçlarını bulup satın almalarına engel oldular. Şahıslar hakkında isimli işlemlerin devam ettiği öğrenildi. – ESKİŞEHİR

habersuloglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu