Haber

Kayseri Kocasinan’da yeşil dönüşüm

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Dönüşümle birlikte bölgenin daha da güzelleştiğini belirten Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların camlarını açıp dışarı çıktıklarında yüzünü güldürecek farklı ve çağdaş parklar oluşturduklarını söyledi.

Geleceğin teminatı çocuklara daha yeşil ve yaşanır bir Kocasinan bırakmak için parklara büyük önem veren Önder Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm Projelerinden Seyrani Mahallesi’ndeki park çalışmalarına ve oyun kümelerine nezaret etti. Önder Çolakbayrakdar, Seyrani bölgesinin parklarıyla birlikte daha yeşil ve güzelleştiğini vurgulayarak; “Kentsel dönüşüm alanlarımızdan biri olan Seyrani İlçemizde dönüşüm hızla devam ediyor. Kentsel dönüşümle birlikte konutlar, parklar, yeşil alanlar ve diğer çalışmalar eş zamanlı olarak çevreyi daha da güzelleştirmeye devam ediyor. Bölgeye kazandıracağımız parklardan biri olan ve geçen yıl ağaçlarını diktiğimiz parkın son aşamasına geldik. Burası Seyrani kentsel dönüşüm alanına yakışır bir şekilde pırıl pırıl bir park olarak bu bölgede yaşayacak hemşehrilerimizin kullanımına sunulacaktır. Büyüklerimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın ve herkesin gelip güzel vakit geçirebileceği, spor yapabileceği bir yer daha sağladık. İyi şanlar. Bu tür yaşam alanlarının Seyrani kentsel alanında etap etap tamamlanmaya başlandı. Vatandaşlarımızın mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri Kocasinan’ı hazırlamak için büyük çaba sarf ediyor ve büyük çaba harcıyoruz.” terimleri kullandı.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, kentin görsel estetiğine büyük önem verdiklerini ve yürütülen çalışmalarla Kayseri’ye canlılık kattıklarını sözlerine ekledi.

Başkan Çolakbayrakdar daha sonra Yakut Mahallesi’nde farklı oyun setleri ve ekipmanlarla yapılan yeni parkı inceledi.

habermenemen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu